ПСЖ се изкачи на върха

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен се изкачи начело на класирането на Лига 1, след като победи с 3:1 Тулуза в мач от 26-ия кръг на шампионата. Два гола отбеляза младият талант Адриен Рабио, а един добави капитанът Тиаго Силва. За "виолетовите" се разписа Висам Бен Йедер.

Резултатът бе открит от Рабио в 27-ата минута, когато младокът се разписа с мощен шут с левия крак от границата на наказателното поле. В началото на втората част пробив на Хавиер Пасторе намери Рабио на чиста позиция малкото наказателно поле и халфът покачи с втория си гол за вечерта. Почти веднага след това обаче гостите върнаха едно попадение. След един рикошет топката стигна до Бен Йедер, който с глава намали. Крайният резултат бе оформен от Тиаго Силва с глава след центриране от фаул.

Така поне до утре ПСЖ ще бъде лидер в класирането на френския шампионат. ПСЖ е с 52 точки, докато вторият Лион е с една по-малко, но и мач в аванс. Утре "хлапетата" посрещат Реймс на своя "Стад Жерлан". Тулуза пък е е на 17-о място с 28.