Черно море е на финал след драма в Плевен

Черно море Порт Варна е финалист в турнира за Купата на България за втора поредна година, след като в драматичен полуфинал надделя над състава на Рилски спортист със 75:73. Така варненци ще излязат в спор за трофея с Лукойл Академик в неделя от 15.00, докато самоковци ще се борят за бронза както миналата година, но този път срещу Ямбол.

Първата четвърт премина изцяло под контрола на самоковския тим, като Черно море не поведе нито за секунда в тази част, а най-голямата преднина на Рилски бе 7 точки, преди двата тима да се оттеглят при резултат 17:19 след 10 изиграни минути.

“Моряците” поведоха за кратко в началото на втората четвърт - 26:25, но Рилецо пак взе инициативата, като отново поведе със седем точки (30:37), задържайки водачеството до почивката. След едно полувреме момчетата на Росен Барчовски водеха с 32:39.

Рилски започна второто полувреме отлично и поведе с двуцифрена разлика, а след 26 минути игра разликата в полза на тима достигна 12 точки - 42:54. Варненци обаче показаха характер и завършиха третата част много силно, доближавайки се на две точки след серия от 12-2 за 54:56 след силно включване на Пламен Алексиев.

Драмата бе запазена за последната част, в която двата тима многократно сменяха водачеството, а Йордан Бозов държа Рилски в мача до последно. Бозов даде на своя отбор преднина от 68:73 две минути преди края, но в оставащите 120 секунди той и съотборниците му така и не намериха правилния път към коша, докато Черно море стигна до победата след важни кошове на Пупович, Великов и Маринов, за да бъде фиксиран краен резултат 75:73.

Станимир Маринов вкара 18 точки и направи 8 асистенции за победата на варненци. Милош Комтаина вкара 13 точки, Пламен Алексиев и Лени Даниъл добавиха по 11, а Милян Пупович се отчете с 10 и 9 борби.

Йордан Бозов бе над всички за Рилски с 26 точки. Жарко Ракочевич се отчете с 10 точки и 10 борби, а Върнън Тейлър също вкара 10 точки.

ЧЕРНО МОРЕ ПОРТ ВАРНА - РИЛСКИ СПОРТИСТ 75:73 (17:19, 15:20, 22:17, 21:17)

ЧЕРНО МОРЕ ПОРТ ВАРНА: Асен Великов 7, Станимир Маринов 18, Станислав Славейков, Милош Коматина 13, Милян Пупович 10 (Милян Бочка 3, Пламен Алексиев 11, Станислав Цонков 2, Лени Даниъл 11)

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Йордан Бозов 26, Върнън Тейлър 10, Златин Георгиев 2, Антъни Гуджино 8, Жарко Ракочевич 10 (Джулиън Норфлийт 8, Симеон Илиев 3, Тодор Тодоров, Любомир Киров 6)