Два рикошета нокаутираха Олимпиакос в Киев (видео)

Олимпиакос малко изненадващо загуби с 0:2 гостуването си на Днипро и ще трябва да положи неимоверни усилия в реванша, за да се класира за осминафиналите в Лига Европа. Гърцкият тим допусна два бързи гола в началото на второто полувреме, като и в двете ситуации вратарят Роберто се оказа безпомощен, след като топката рикошира в негови съотборници. Срещата се игра в Киев заради нестабилната политическа обстановка в Украйна.

Старши треньорът на Днипро Мирон Маркевич имаше добри спомени от предишния си сблъсък с Олимпиакос. През 2012 година воденият от него Металист (Харков) елиминира гръцкия гранд на 1/8-финалите в Лига Европа.

Сега Маркевич трябваше да се справя със сериозните кадрови проблеми, налегнали тима му. От титулярната защита през есента титуляр беше само Дъглас. Иван Стринич премина в Наполи, Артьом Федецки е наказан, а Ондрей Мазух лекува тежка контузия. Днипро обаче успя да задържи голямата си звезда Йевхен Коноплянка. Украинският национал действаше по лявото крило, отдясно започна Матеус, а в предни позиции се разчиташе на Роман Зозуля и новото попълнение Роман Безус.

За Олимпиакос дебют в евротурнирите направи бразилският защитник Фелипе Сантана, дошъл под наем от Шалке 04. Новият треньор Витор Перейра избра смехма с един чист нападател в лицето на Кевин Митроглу, а от втора позиция атакуваше опитният Алехандро Домингес.

Преди почивката не се случи нищо интересно. Домакините атакуваха повече, но индивидуалните пробиви на Коноплянка не носеха опасност за вратата на Роберто. Олимпиакос играеше без рискове, а Митроглу оставаше изолиран далеч напред. Чак в 30-ата минута Зозуля успя да отправи опасен удар след центриране на Ежидио, но стражът на гостите внимаваше. В самия край на полувремето пък Ерик Масиаку изненада вратаря на Днипро Денис Бойко, но топката срещна гредата.

В 50-ата минута Днипро поведе. След далечен изстрел на Канкава топката рикошира в играч на Олимпиакос и влетя в мрежата. Само 4 минути по-късно украинците вкараха втори гол, като и този път късметът бе на тяхна страна. Центриране на Рутан от фаул се отби от коляното на Димитриос Сиовас и Роберто нямаше какво да стори.

След двата гола домакините се прибраха в половината си и се стремяха единствено да запазят удобния за тях резултат. Футболистите на Олимпиакос се активизираха, но не намираха никакви свободни пространства. В 78-ата минута при една контра Коноплянка се озова на добра позиция, но шутира неточно.

В крайна сметка Днипро взе солиден аванс преди ответния двубой в Пирея и има отлични шансове да продължи на 1/8-финалите.

ДНИПРО - ОЛИМПИАКОС 2:0 (0:0)
1:0 Канкава (50)
2:0 Ротан (54)