Ексцесии преди голямото гръцко дерби (видео + галерия)

Истинска латиноатмосфера създадоха привържениците на Панатинайкос за голямото гръцко дерби срещу Олимпиакос. Още преди мача обаче нервите взеха връх и част от ултрасите на домакините нахлуха на терена. Полицията се опита да реагира на мига, но въпреки това няколко десетки фенове преодоляха загражденията и се озоваха на терена. Атаката на запаляновците беше съпроводена от мощен залп със сигнални ракети, насочени към полицаите.Ексцесии преди голямото гръцко дерби

Точно преди началото на второто полувреме полузащитникът на Олимпиакос и на швейцарския национален отбор Райтим Касами бе ударен в рамото с бутилка, хвърлена от трибуните. А след жест на треньора на гостите Витор Перейра по време на игра към него полетя стол, хвърлен от запалянковци на
Панатинайкос от трибуните, които след това се опитаха да нахлуят на терена.

Иначе ПАО успя да се наложи с 2:1. До почивката попадения не паднаха, а в началото на втората част левият бек на Олимпиакос Артур Масуаку си отбеляза автогол. Успехът на Панатинайкос затвърди хърватският нападател Младен Петрич в 78-ата минута. Почетният гол за гостите бе дело на Алехандро Домингес в добавеното време.Ексцесии преди голямото гръцко дерби

Загубата е втора поредна за Олимпиакос, след като в четвъртък тимът отстъпи с 0:2 при визитата си на Днипро в първа среща от 1/16-финалите на Лига Европа.

Въпреки поражението, "червено-белите" са начело в класирането с 58 точки, но Панатинайкос вече е само на 3 точки след тях. Трети е ПАОК с 50 точки.

ПАНАТИНАЙКОС - ОЛИМПИАКОС 2:1
1:0 Масуаку (49) авт.
2:0 Петрич (78)
2:1 Домингес (90)

Снимки: gazzetta.gr