Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Днипро изхвърли Олимпиакос в Гърция (видео)

Украинският Днипро не позволи на гръцкия шампион Олимпиакос да навакса изоставането си от първия мач и след равенство 2:2 на "Йоркос Караискакис" и общ резултат 4:2 в своя полза се класира за 1/8-финалите на турнира Лига Европа. Гостите от Украйна на два пъти изоставаха в резултата след голове в своята врата, но и в двата случая не даваха надежди на домакините, че може да обърнат сблъсъка в своя полза и бързо връщаха головете, за да се стигне до крайното 2:2. За каузата на Оли не допринесе и червеният картон, получен от бранителя Лука Миливойевич малко след началото на второто полувреме.

Костас Митроглу откри резултата в 14-ата минута на срещата, но само осем по-късно Артьом Федетский изравни. До края на полувремето домакините опитаха отново да вземат аванс, но вратарят на Днипро Денис Бойко бе непреодолим.

В началото на втората част устремът на гърците бе спрян след само седем минути, когато Лука Миливойевич получи директен червен картон за грубо влизане в краката на Матеус. Все пак в 90-ата минута Олимпиакос получи възможност да стигне до успех поне в този мач, след като Домингес бе фаулиран в наказателното поле и сам отбеляза последвалата дузпа за 2:1. Подобно на случилото се и преди почивката обаче гостите отново бързо върнаха гола и в 92-ата минута Никола Калинич оформи крайното 2:2.

ОЛИМПИАКОС - ДНИПРО 2:2 (Общ резултат 2:4)
1:0 Митроглу (14)
1:1 Федетский (22)
2:1 Домингес (90-д.)
2:2 Калинич (92)