Късметлийска победа за Хамбургер ШФ (видео)

С голяма доза късмет Хамбургер ШФ надви Хановер 96 с 2:1 у дома в късния съботен мач от програмата на 20-ия кръг в Бундеслигата и се отдалечи на 4 точки от опасната зона. Гостите имаха нещастието да пропуснат дузпа в 24-ата минута, а след това да си вкарат два автогола, макар вторият от тях да беше записан на името на Марсел Янсен. Отделно веднъж и гредата спаси домакините в дербито на Севера. "96" изиграха един от топмачовете си на сезона, като отправиха 21 изстрела по посока на Ярослав Дробни, но шансът им обърна гръб.

Още в 6-ата минута вратарят на Хамбургер ШФ майсторски отрази коварен удар под гредата на капитана на съперника Ларс Щиндъл.

В 24-ата минута най-скъпоплатеният футболист на домакините Рафал ван дер Ваарт направи дузпа, поваляйки Салиф Сане след необмислено влизане в наказателното поле. При последвалия изстрел от 11-те метра обаче Дробни с лекота парира слабия изстрел на Хоселу.

Две минути по-късно центриране на Золтан Щийбер беше отклонено неволно от Марсело и прехвърли Рон-Роберт Цийлер за ефектен автогол - 1:0.

"Шпортферайн" удвоиха аванса си по сходен начин в 50-ата минута, когато удар на Марсел Янсен, който най-вероятно щеше да излезе в аут, се отби отново в тялото на Марсело и залъга вратаря за 2:0. При атаката на домакините обаче съдията подмина нарушение в полза на Хановер 96.

В средата на втората част наставникът на гостите Тайфун Коркут вкара втори централен нападател в лицето на Артур Собиех и на поляка му бяха нужни само три минути, за да се разпише с глава. При акцията Марсело, който вече носеше бремето от двата гола в мрежата на неговия тим, удари греда от 2-3 метра.

След това Дробни спаси още поне две чисти положения и така донесе успеха на своя отбор.

В началото на сезона Хановер 96 беше една от изненадите, но постепенно загуби скорост и вече е осми в класирането.

След седмица Хамбургер ШФ ще се изправи срещу най-силния отбор в групата - Байерн (Мюнхен), и то на "Алианц Арена".