Монтана удари Марек с 3:2 в дербито на Суперлигата (видео)

Волейболният отбор на Монтана остана начело в Суперлигата, след като записа 12-та победа. Воденият от Георги Петров тим успя да надделее много трудно като гост над шампиона Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:2 (25:21, 19:25, 25:20, 24:26, 15:9) в дербито на 15-ия кръг, играно тази вечер пред около 700 зрители в спортната зала в Сливница.
ЦСКА - Монтана 3:1

На трибуните в залата в Сливница бе и Мартин Стоев, който се възползва от това, че през уикенда няма мач в румънското първенство, за да се прибере за малко до България.

По този начин монтанчани продължават да са начело във временното класиране с 35 точки след 12 победи и 3 загуби. Шампионите от Марек пък останаха втори с 32 точки след 12 победи, 2 загуби и мач по-малко. В следващия 16-ти кръг Монтана е домакин на Пирин (Разлог), а дупничани са гости на ЦСКА. Срещите са в петък (20 февруари) съответно от 18,00 и 18,30 часа.

Монтана започна отново с разпределителя Любомир Агонцев за сметка на национала Георги Братоев, който все още не се е сработил напълно в схемите на треньора Георги Петров. Националният плеймейкър пък влезе в игра за малко във втория и четвъртия гейм. От друга страна наставникът на Марек Найден Найденов предприе промяна след края на третия гейм, който шампионите загубиха с 20:25. На мястото на разпределителя Гьорги Гьоргиев Найденов пусна на полето втория си плеймейкър Владимир Лобутов, който довърши мача.

Победата за Монтана можеше да бъде и още по-категорична, след като в четвъртия гейм изпуснаха аванс от 16:13. Краят на частта бе доста оспорван, като играчите на Монтана подцениха техничния сервис на Борислав Апостолов и допуснаха да им направи ас, а с това и Марек да стигне до тайбрек след 26:24. В петия решителен гейм шампионите започнаха по-добре, но монтанчани обърнаха и поведоха с 10:6. В крайна сметка Монтана спечели тайбрека с 15:9, а с това и мача с 3:2.

Над всички за Монтана бе диагоналът Минчо Минчев, който заби 26 точки (2 аса, 3 блока и 42% ефективност в атака), а Явор Генов добави още 19 (1 ас, 2 блока, 50% ефективност в атака и 20% перфектно посрещане) за победата. За тима на Марек Михаел Манджуков (1 ас, 1 блок и 41% ефективност в атака) и Станислав Величков (43% ефективност в атака и 22% перфектно посрещане) реализираха съответно 23 и 21 точки, но и техните усилия не помогнаха за успеха.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - МОНТАНА 2:3 (21:25, 25:19, 20:25, 26:24, 9:15)
МАРЕК: Гьорги Гьоргиев 6, Михаел Манджуков 23, Станислав Величков 21, Ангел Велков 5, Борислав Апостолов 8, Мартин Иванов 1 - Мартин Божилов-либеро (Павел Душков 5, Владимир Лобутов 1, Михаил Цветанов 2)
Старши-треньор: Найден Найденов
МОНТАНА: Любомир Агонцев 2, Минчо Минчев 26, Явор Генов 19, Златко Кьосев 14, Денис Чавдаров 10, Иван Латунов 9 - Ивайло Лалов-либеро (Георги Братоев, Георги Георгиев, Трифон Лапков, Николай Къртев 5, Добромир Иванов-либеро)
Старши-треньор: Георги Петров.

Статистика: Радослав Асенов (скаутмен на Марек Юнион Ивкони)