Кошмарът на Милан не свършва след нова излагация на "Сан Сиро" (видео)

Отборът на Милан отново разочарова своите почитатели, завършвайки 1:1 с Емполи насред "Сан Сиро". Футболистите на Филипо Индзаги изиграха сив мач, в който гостите напълно заслужаваха точката. В последните минути 18-кратните шампиони останаха с 10 души на терена, след като вратарят Диего Лопес получи директен червен картон за игра с ръка извън наказателно поле. Срещата се игра пред 27 170 зрители.

"Росонерите" поведоха в резултата в 40-ата минута, като до този момент изобщо не бяха по-добри на терена. Тимът на Маурицио Сари създаде няколко голови ситуации пред вратата на домакините, като на няколко пъти топката мина покрай вратата, а 1-2 пъти тя се озова в ръцете на Лопес. Веднъж пък испанският страж бе доста пред своята голлиния и за една бройка да бъде прехвърлен от центъра. Пет минути преди почивката дойде най-добрият миг за Милан в двубоя. Джакомо Бонавентура се оказа на позиция по левия фланг, след което бившият атакуващ халф на Аталанта намери Матия Дестро на границата на вратарското поле пред Луиджи Сепе. Юношата на Интер протегна крак и отбеляза първия си гол с екипа на Дявола - 1:0.

След почивката обаче отборът на СуперПипо така и не можа да удвои аванса си. За сметка на това гостуващият състав все по-силно търсеше изравняването и го получи. В 68-ата минута атаките на Емполи доведоха до гол - ветеранът Масимо Макароне успя да матира вратаря на "червено-черните" с глава. В 84-ата минута бившият страж на Реал Мадрид бе последна преграда и с ръка попречи на сътворението на пълната сензация. Лошото за Лопес бе, че изби топката извън наказателното поле, което му донесе моментален червен картон. На вратата застана старият боец Кристиан Абиати, който влезе на мястото на централния нападател Дестро.

С днешното равенство Милан продължава своето лутане в средата на класирането, малко пред Емполи. "Росонерите" са без възможност за класиране за Шампионската лига, а след серията от слаби резултати и с все по-малки шансове за Лига Европа. Играчите на Индзаги се прибраха под освиркванията на тифозите, които останаха тъжни и след този кръг.