Гол в последната минута попречи на ОМ да оглави класирането (видео)

Съставът на Олимпик Марсилия записа второ поредно равенство в Лига 1 и пропусна да се изкачи на върха в класирането. Футболистите на Марсело Биелса водеха до последната минута на Реймс, но с попадение на резервата Давид Нгог гостите се добраха до 2:2.

Марсилия започна силно, но получи гол още в 5-ата минута, когато удар на Принс Онианг срещна гредата, а при добавката Никола Де Превил не сбърка. Андре Аю и Андре-Пиер Жиняк пропуснаха да изравнят, а Онианг можеше да удвои преднината на Реймс.

На старта на второто полувреме Жиняк изведе Димитри Пайе, но той не можа да зарадва феновете на "Велодром". Пайе обаче беше точен в 58-ата минута, а малко по-късно Андре Аю направи пълен обрат за Марсилия. В 71-ата минута Гаетан Шарбоние от гостите разтресе гредата, но в добавеното време Нгог попари Марсилия.

В класирането отборът на Марсело Биелса остана втори, на точка след водача Лион. Реймс е на 13-а позиция.