Драма в края и равенство между Спортинг и Бенфика

Отборите на Спортинг и Бенфика не успяха да излъчат победител в дербито на Лисабон от 20-ия кръг в Португалия. Срещата на "Жозе Алваладе" завърши при резултат 1:1, а двата тима оставиха развръзката за края на мача, когато се получи истинска драма.

Спортинг пръв откри резултата в двубоя в 87-ата минута с попадение на Джеферсон. Играчите на Бенфика обаче успяха да се доберат до равенството в 4-ата минута на добавеното време, когато Жардел порази вратата на "лъвовете" за крайното 1:1.

След това равенство Бенфика запазва първата си позиция във временното класиране с актив от 50 точки. Спортинг пък е на 3-ото място с 43 точки до момента.