Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград 1:0

Калоян Иванов тръгна със загуба в Турция

Българският баскетболист Калоян Иванов дебютира за новия си клуб Трабзонспор в първенството на Турция по баскетбол за мъже. Тимът загуби като домакин от лидера в класирането Ефес Истанбул със 71:97 точки в среща от 17-ия кръг.

Иванов игра само 17 минути и записа 2 точки и 8 борби. Трабзонспор е на осмо място в класирането с осем победи, девет загуби и актив от 25 точки. Лидер е Ефес с 30 точки от 13 успеха и 4 поражения от началото на сезона.

Отборът на Казерта, с Деян Иванов в състава си, постигна трета победа за сезона в италианското първенство. В 17-ия кръг Казерта спечели като гост на Енел Бриндизи със 72:60 (16:13, 14:17, 16:19, 26:11) точки.

Иванов изигра силен мач и беше най-резултатен с 25 точки. Той добави 8 борби, 1 асистенция и 2 отнети топки за 28 минути като титуляр. Другият българин Божидар Аврамов не участва в срещата. Казерта е на последно място в класирането с три победи от 17 мача от началото на сезона.