Удинезе спря Ювентус и спаси интригата в Серия "А" (видео)

Отборът на Удинезе удържа нулево реми в домакинството си на лидера Ювентус и върна интригата в битката за титлата в Серия "А". "Зебрите" не позволиха на своя съперник да се възползва от вчерашното равенство между Рома и Емполи (1:1) и да дръпне с 9 точки на върха на класирането. Домакините на "Фриули" действаха много организирано и не дадоха много шансове на "бианконерите" в мача, като в същото време на няколко пъти тестваха Джанлуиджи Буфон, който обаче не се пропука. Торинци пък така и не откриха начин да пробият отбраната на съперника, като и късметът не бе на тяхна страна при един удар на Перейра, който се отби от гредата. Така те трябваше да се задоволят само с точка от това гостуване.

През първото полувреме Ювентус не бе на ниво, докато играчите на Удинезе създадоха няколко доста добри положения пред Джанлуиджи Буфон. Още в 5-ата минута домакините имаха голова възможност, но Алан Маркес стреля неточно. След това в 12-ата минута "зебрите" организираха много хубава контраатака и Антонио Ди Натале изведе на скорост Бруно Фернандес, който обаче се подхлъзна и не успя да отправи хубав удар.

Първото по-интересно положение на сметката на Юве дойде едва в 17-ата минута, когато Карлос Тевес напредна в наказателното поле и стреля, но над вратата. Пет минути по-късно обаче Удинезе имаше нов чудесен шанс, като Сирил Теро се измъкна зад защитата на съперника и стреля, но Буфон бе заел добра позиция и отрази удара му, а при добавката Фернандес прати кълбото над вратата.

В 28-ата минута се стигна до най-добрата възможност за "бианконерите" до момента, но тя бе пропиляна с лека ръка от Фернандо Йоренте. Испанецът получи великолепно центриране от корнер, но от близо с глава прати топката над напречната греда. В 38-ата минута пък Пол Погба опита специалитета си с изстрел от дистанция, но не успя да затрудни вратаря Орестис Карнезис.

Второто полувреме стартира в същия ритъм и положенията пред двете врати бяха рядкост. Удинезе пръв стигна до голова възможност в 52-ата минута, когато след центриране от корнер Данило стреля опасно с глава, но Буфон бе на мястото си.

Постепенно Юве засили натиска и в 57-ата минута гостите имаха чудесен шанс, като една топка бе свалена за Роберто Перейра в наказателното поле, но изстрелът на аржентинеца се отби от гредата. В 64-ата минута пък Перейра намери добре Тевес, който обаче стреля доста неточно. Шанс се откри и пред влезлия като смяна Алваро Мората в 73-ата минута, когато той опита удар от воле в наказателното поле, но не успя да затрудни вратаря на съперника.

С приближаване на края на мача обаче Удинезе заигра все по-прибрано в своето поле и това правеше все по-трудно организирането на опасни атаки от страна на Юве. В същото време домакините действаха опасно на контраатака и в 83-ата минута Ди Натале отправи доста опасен изстрел. Две минути по-късно пък Тевес направи невероятен пропуск, след като Погба овладя в наказателното поле и върна за аржентинеца, който финтира бранител, но стреля над вратата. В оставащите минути гостите така и не успяха да организират някакъв финален натиск и в крайна сметка мачът завърши без победител.

След това равенство Ювентус остава на върха в класирането с 50 точки и 7 повече от преследвача Рома. Удинезе пък се намира на 11-ата позиция с 28 точки в актива си.