Падението на Интер не спира - грандът легна под ножа на жертвата си

Отборът на Интер продължава да затъва в класирането на Серия "А". Футболистите на Роберто Манчини паднаха с 1:3 при гостуването си на Сасуоло. По този начин тимът на Еузебио Ди Франческо си отмъсти частично за тормоза от страна на "нерадзурите" - в рамките на година миланският гранд размаза два пъти скромния отбор с по 7:0. Сега обаче радостта бе за Симоне Дзадза и колегите му. Двубоят на "Мапеи" предложи много добър футбол, като в края имаше и разправии, заради които реферът Паоло Валери назначи 7-минутно продължение.

Още в 17-ата минута Дзадза даде аванс на домакините, а в 29-ата минута Никола Сансоне реализира един от головете на полусезона в калчото. Нападателят от Фоджа проби отляво и с чудесен удар в близкия ъгъл препарира Самир Ханданович - 2:0. Логично това ядоса звездите от Милано и те тръгнаха напред да търсят голове. След почивката в игра се появи Мауро Икарди, който влезе на мястото на световния шампион Лукас Подолски. Скоро след това аржентинецът се оказа на голова позиция, но ударът му с глава бе спасен като по чудо от Андреа Консили. Малко по-рано и гредата помогна на стража на Сасуоло.

Все пак 18-кратните шампиони успяха да стигнат до попадение. Това се случи в 83-ата минута, когато Икарди намали резултата. Минути преди това дебют с фланелката на интеристите направиха румънският нападател Джордже Пушкаш и хърватският халф Марсело Брозович. В 89-ата минута Сансоне влезе по безумен начин в краката на съперник и закономерно потегли преждевременно към съблекалнята. В 93-ата минута обаче всичко свърши, когато Дзадза бе спрян непозволено в наказателното поле на "нерадзурите", за което Исаак Донкор също видя червения картон. От бялата точка Доменико Берарди не даде шанс на дузпаджията Ханданович и така бе фиксиран крайният резултат 3:1 за Сасуоло.

С днешната загуба Интер продължава със слабите си игри под ръководството на Манчини, който завърши срещата с иронична усмивка. Трикратните европейски шампиони са на 12-а позиция в класирането, като от зоната с изпадащите ги делят 8 точки. В следващия кръг "нерадзурите" приемат Палермо, а Дзадза, Берарди и компания гостуват на "Мараси" на Сампдория.