Пробуждане

Пробуждане

Отборът на Левски отвори очи. Без доста титуляри играчите на Стойчо Стоев разбиха с 3:0 азербайджанския шампион Карабах, който остави отлични впечатления в Лига Европа тази сезон. Хубава победа с хубав резултат, но най-важното е, че това дава самочувствие на “сините”. Нещо, което те тотално са загубили след катастрофалното представяне в “А” група и безпаричието, налегнало играчите на 26-кратните шампиони.

За първи път се видяха наченки на стила, който желае Стоев. Добър и комбинативен футбол на скорост, най-вече в атака. Антонио Аниете, Мигел Бедоя, Роман Прохазка, Божидар Краев, Валери Домовчийски, отчасти Луис Педро и след почивката Наджиб Амари се разбираха и в нападение затрудниха тотално лидера в Азербайджан.

Също така централните защитници да изнасят бързо топката, крайните бранители Роман Прохазка и Сашо Александров да бъдат високо на двата фланга при организирането на атаките на “сините”.

Разбира се, това е само една контрола и работата за вършене е толкова много, но подобно представяне може да дава малък повод за оптимизъм. Дума, която също напоследък е изчезнала от съзнанието на голяма част от играчите на “Герена”. “Следващите мачове отново ще има спадове. Имаме много работа, но най-важното е да играем футбол без страх. Нападателен футбол, какъвто обичам”, коментира Стоев пред Sportal.bg.

Друга хубава новина е, че Левски не допусна гол, а Карабах изпълни цели две дузпи. Първо Пламен Илиев, а след това Боян Йоргачевич демонстрираха страхотен рефлекс. “Освен дузпите, вратарите стояха много сигурно и командваха отлично защитата. Това дава самочувствие на бранителите пред тях и на целия тим. Доволен съм и от двамата”, похвали ги Стоев.

“Не ритайте топката безразборно напред, откривайте се, търсете я, едно-две, да се движи бързо топката, по-бързо”, са част от нещата, които старши-треньор на Левски подвикваше на своите защитници в първите две контроли. Борислав Стойчев и Емил Нину стояха добре на терена, но ще има тепърва да се сработват.

Треньорът дори сам бе изненадан от доброто представяне на своите в по-голямата част от мача, след като няколко дни по-рано проспаха, играейки плахо, едно първо полувреме срещу може би по-слаб противник.

Все пак на всички е ясно, че без нови попълнения... сериозни резултати няма да има. Именно затова Георги Иванов-Гонзо ежедневно води преговори. Играчите са набелязани, уговорени, но настоящите им клубове все още не ги пускат. Въпреки това още за следващата контрола се очаква един нов офанзивен играч да бъде на линия.