Левски разби шампиона на Азербайджан в мач с четири дузпи (видео)

Отборът на Левски изигра отличен мач и разпиля една от изненадите в тазгодишното издание на Лига Европа – Карабах с 3:0. Капитанът днес Валери Домовчийски се завърна на терена с два гола и изработена дузпа, която бе рализирана от Антонио Аниете в 50-ата минута. Домо откри също от бялата точка в 7-ата минута, а в 46-ата минута удвои.

Азербайджанският шампион бе тотално надигран от столичани, които играха с юбилейния си жълто-червен екип. Двамата вратари на “сините” Пламен Илиев и Боян Йоргачевич също взеха дейно участие в силния двубой на тима, воден от Стойчо Стоев, след като хванаха по една дузпа. Родният страж парира удар на Алмейда в 3-ата, а сърбина - на Диас в 69-ата.

Благодарение на испанците Мигел Бедоя и Аниете 26-кратните шампиони бяха изключително комбинативни в атака през първата част, когато Божидар Краев можеше също да се разпише но удари дясната греда очи в очи с Ибрахим Шехич. Особено активни бяха 26-кратните шампиони в дясната зона на атаката, където действаха Роман Прохазка и Краев.

Стоев направи четири промени за разлика от равенството 1:1 с Ворскла (Полтава). На вратата се завърна Пламен Илиев, а Стефан Велев и Валери Домовчийски също започнаха двубоя от първата минута. Прохазка бе десен защитник на мястото на Сашо Александров, а Велев го замени в халфовата линия. Домовчийски влезе на мястото на Радослав Цонев, докато Антонио Аниете бе върнат в халфовата линия на мястото на близнака. В последния момент от състава отпадна Веселин Минев и Александров игра отляво в отбраната. Минев бе капитан, но се контузи на загрявката.

Владимир Гаджев, Георги Сърмов, Мики Орачев, Минев и Аймен Белаид пропусnаха мача. Белаид получи почивка поради умора след пробите в Болтън и прибирането сутринта и е оставен извън групата.

Още в 30-ата секунда футболист на Карабах излезе сам срещу Илиев, но не успя да го преодолее. В 3-ата минута реферът отсъди дузпа за игра с ръка в полето на "сините". Алмейда застана зад топката, но Илиев показа отличен рефлекс и спаси.

В 7-ата минута Антонио Аниете бе повален в наказателното поле на азербайджанския тим и съдията отсъди нов наказателен удар. Домовчийски бе точен и изведе Левски напред.

В 18-ата минута минута Аниете подаде към Краев, който овладя отлично и стреля, но кълбото срещна лявата греда. Малко след това Илиев имаше възможност в още две ситуации да демонстрира уменията си и да запази вратата си суха. В 21-ата минута пък слаб удар на Домовчийски не застраши Шехич.

В 32-ата минута арбитърът вдигна само жълт картон на Надиров за удар с лакът в лицето на Борислав Стойчев. Бранителят имаше нужда от медицинска помощ, но все пак остана в игра. Три минути по-късно Луис Педро проби по крилото и центрира, но Шехич успя да улови.

Веднага след началото на второто полувреме неразбирателство между защитник на Карабах и вратаря на тима позволи на Домовчийски да се разпише на празна врата за 2:0. Това бе пето негово попадение в предсезонната подготовка.

В 50-ата минута футболистите на Левски направиха отлична многоходова комбинация, която бе спряна с игра с ръка в наказателното поле. Съдията отсъди трета дузпа в срещата, а Аниете хладнокръвно я реализира.

В 53-ата минута "сините" направиха поредна отлична атака, която бе завършена с ефектно копване на Аниете, но топката мина встрани от вратата.

В 69-ата минута бе отсъдена четвърта дузпа в срещата за игра с ръка на Нину, която обаче по-скоро бе извън наказателното поле. Диас се зае с изпълнението, но Йоргачевич спаси.

В 78-ата минута шампионите на Азербайджан бяха близо до почетно попадение, но Кулиев от границата на вратарското поле стреля неточно.
До края на срещата нови попадения нямаше и Левски спечели изненадващо с класическото 3:0.
Следващата контрола на Левски е срещу носителя на Купата на Молдова Милсами в сряда (28 януари).

ЛЕВСКИ - КАРАБАХ 3:0
1:0 Домовчийски (7-д)
2:0 Домовчийски (46)
3:0 Аниете (50-д)

ЛЕВСКИ (4-1-4-1): Пламен Илиев (50-Боян Йоргачевич), Роман Прохазка, Борислав Стойчев, Емил Нину, Сашо Александров (82-Галин Ташев), Стефан Велев, Мигел Бедоя, Антонио Аниете (70-Б.Цонев), Луис Педро (46-Наджиб Амари), Божидар Краев (80-Владислав Мисяк), Валери Домовчийски (63-Илия Димитров)

КАРАБАХ: 13. Ибрахим Шехич, 2. Кара Карайев, 5. Максим Медведев, 10. Муарем Муарем, 14. Решад Садигов, 17. Вюкар Надиров, 20. Ричард Алмейда, 25. Анис Аколи, 41. Лерой Корк, 55. Бедави Хюсеинов, 99. Намик Елесгеров

Резерви: Ферхад Василиев, Терлан Кулиев, Намик Йосифов, Рейналдо Силва, Хаджи Ахмедов, Данило Диас, Агасеид Касимов, Елчин Исмаилов, Илкар Курбанов, Фуад Мамедзаде, Турал Рзайев, Турал Искендеров, Адмир Тели, Анси Аколи, Руслан Хаджиев, Шехриар Алиев, Джавид Тагъйев