Лестър обърна Тотнъм на "Уайт Харт Лейн" в деня на изненадите (видео)

Тимът на Лестър осъществи късен обрат срещу Тотнъм и с голове на Леонардо Уйоа в 83-ата минута и Джефри Шлуп в добавеното време на редовните 90 изхвърли "шпорите" от турнира. "Лисиците" изоставаха в резултата след попадение на Андрос Таунзенд в 19-ата минута от дузпа, но късните попадения във вратата на Мишел Ворм им донесоха победата и продължаването в следващия кръг.

Домакините започнаха отлично мача и още в 19-ата минута Андрос Таунзенд им даде преднина, отбелязвайки дузпа във втори пореден мач за своя тим. Интересен е фактът, че бившият младежки национал на Англия няма гол от игра от началото на сезона.

Авансът на лондончани се запази до 83-ата минута и когато всички очакваха те да стигнат до продължаване в следващия кръг без особени проблеми, Леонардо Уйоа възстанови равенството с деветия си гол от началото на сезона за Лестър. В продължението на мача Джефри Шлуп от воле направи сензацията пълна, оформяйки пълен обрат за "лисиците" в мача. Той засече центриране на Дани Симпсън от дясното крило и хвърли гостуващите фенове в екстаз за крайното 1:2.

ТОТНЪМ - ЛЕСТЪР 1:2
1:0 - Таунзенд (19-д.)
1:1 - Уйоа (83)
1:2 - Шлуп (90+1)

ТОТНЪМ: Мишел Ворм, Влад Кирикеш, Федерико Фасио, Юнес Кабул, Дани Роуз, Етиен Капу, Муса Дембеле (87-Хари Кейн), Андрос Таунзенд (64-Кристиян Ериксен), Паулиньо, Ерик Ламела, Роберто Солдадо (70-Емануел Адебайор)
ЛЕСТЪР: Марк Шварцер, Дани Симпсън, Люк Моор (26-Марчин Василевски), Уес Морган, Ричи де Лает, Кинг, Даниел Дринкуотър, Джефри Шлуп, Андрей Кърмарич (73-Марк Олбрайтън), Леонардо Уйоа, Джейми Варди
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Моор, Василевски, Кърмарич, Уйоа (Лестър)
СЪДИЯ: Робърт Мадли