Дузпа даде крехка преднина на Тотнъм над Шефилд Юнайтед (видео)

Отборът на Тотнъм взе само минимална победа с 1:0 над Шефилд Юнайтед в първия мач от полуфинала за Купата на лигата в Англия. "Шпорите" се нуждаеха от дузпа, за да стигнат до успеха на "Уайт Харт Лейн". Точен от бялата точка бе Андрос Таунзънд в 74-ата минута и така даде крехка реднина на своя тим преди реванша.

През първата част Тотнъм имаше леко игрово предимство, но то не бе материализирано. Основна вина за това е на Емануел Адебайор, който имаше най-чистото положение за своя тим като получи в наказателното поле, но от близо не успя да насочи топката в очертанията на вратата. Преди това с пропуск се отличи и Ерик Дайър с глава. Гостите обаче също дебнеха своя шанс и на два пъти отправиха опасни удари чрез Кембъл-Райс и Скугъл.

В началото на второто полувреме домакините продължиха да владеят топката в по-голяма част от времето, но така и не стигаха до реални голови опасности. В 73-ата минута обаче "шпорите" бяха подпомогнати от своя съперник. При една борба за топката в наказателното поле Макевъли игра с ръка и бе отсъдена дузпа за лондончани. Андрос Таунзънд изпълни наказателния удар и откри резултата за 1:0, като това се оказа и победният гол в мача.

Реваншът между двата тима е на 28 януари на "Брамбъл Лейн".