Страхотен Матей Казийски с 14 точки (4 аса, 2 блока) в мач №300 за Тренто (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Воденият от Радостин Стойчев италиански Енерджи Т.И.Трентино (Тренто) спечели и втория си 1/4-финален мач от втория по сила европейски турнир за Купата на Европейската конфедерация по волейбол (CEV). Тренто се наложи над румънския Университатя (Крайова) с 3:1 (25:15, 25:16, 20:25, 25:15) пред 600 зрители в "Пала Тренто".

След втория гейм, с който Тренто си осигури и на теория преминаването в следващия кръг (б.а. в първия мач италианците спечелиха с 3:0 в Крайова), Радо Стойчев даде почивка на основните си състезатели и направи някои промени. Това обаче помогна на румънците да вземат само почетен гейм, тъй като в четвъртата част всичко приключи след само за 20 минути и 25:15.

Страхотен Матей Казийски с 14 точки (4 аса, 2 блока) в мач №300 за Тренто
Матей Казийски, който игра в първите два гейма и за малко като резерва в четвъртия, записа 14 точки (4 аса, 2 блока, 57% ефективност в атака, 67% перфектно и 83% позитивно посрещане). Филипо Ланца също записа 14 точки (1 блока, 72% ефективност в атака, 29% перфектно и 58% позитивно посрещане), който остана на терена през цялото време. Матео Бургщалер добави 10 точки (4 блока, 86% ефективност в атака).
Цял мач за домакините изигра 18-годишният разпределител Сомоне Джанели, който се представи много силно и получи най-високата статистическа оценка в мача - 7.0.
Македонецът Владо Милев бе най-резултатен за Крайова с 13 точки (3 аса, 53% ефективност в атака).

Мачът за Матей Казийски бе по-специален, тъй като бе №300 с екипа на Тренто.
В същото време Филипо Ланца се превърна в най-младият играч на тима, преминал границата от 1000 точки и вече има на сметката си 1010.

В следващия етап в турнира за Купата на CEV следва "Кръга на предизвикателството", в който четирите отбора (сред които и Тренто) ще се изправят срещу 4-ите най-добри втори отбори от групите на Шампионската лига, които обаче не продължават в плейофите на най-престижния турнир.
Мачовете от "Кръга на предизвикателството" за Купата на CEV ще се изиграят в началото на март, а двойките ще станат ясни след последния кръг от груповата фаза на ШЛ.
ЕНЕРДЖИ Т.И. ДИАТЕК ТРЕНТИНО, ТРЕНТО (ИТАЛИЯ) - УНИВЕРСИТАТЯ, КРАЙОВА (РУМЪНИЯ) 3:1 (25:15, 25:16, 20:25, 25:15)

ТРЕНТО: Симоне Джанели 5, Мартин Немец 8, МАТЕЙ КАЗИЙСКИ 14, Филипо Ланца 14, Матео Бургщалер 10, Емануеле Бирарели 3 - Масимо Колачи-либеро (Габриеле Нели 6, Себастиан Соле 3, Тициано Мацоне 2, Микеле Федрици 5)
Старши-треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ
КРАКОВА: Петар Таранянин 1, Предраг Бицанин, Габриел Гойнея 11, Флорин Войня 5, Лауренциу Лика 4, Владо Милев 13 - Михай Мариеш-либеро (Флорин Ене 2, Костин Марию 1, Йонут-Габриел Йон 2, Йонут-Емил Манда, Разван Вълчеян 6)
Старши-треньор: Данут Паску.
СНИМКИ: trentinovolley.it, Марко Трабалца и CEV.LU

ГАЛЕРИЯ от мача ТРЕНТО - КРАЙОВА 3:1 - ТУК!!!