Гаджалов игра 16 минути при успех на Дънди

Българският защитник Костадин Гаджалов се появи като резерва за победата на ФК Дънди с 1:0 над Килмарнък в среща от 23-ия кръг на шотландската Висша лига. Гаджалов влезе на мястото на Джеймс Макпейк в 74-та минута. Победата дойде от дузпа в 19-ата минута, която беше отсъдена заради събаряне на Мануел Паскали от Джим Макалистър. Грег Стюърт не остави шансове на вратаря Крейг Самсън и вкара единствения гол в мача.

След този успех Дънди има 29 точки от 23 мача и заема 7-ата позиция в класирането. Пред тях е Сейнт Джонстън с 32 точки и мач по-малко, а явно тези два отбора ще спорят за място в топ 6. Гаджалов премина тази зима от българския втородивизионен Добруджа 1919, а срещу Абърдийн преди седмица за първи път започна като титуляр.

Селтик, за който не играе Александър Тонев заради наказание, размаза с 4:0 като домакин Мадъруел и се върна на 1-ото място в класирането. Детелините събраха 48 точки и са с 1 повече от Абърдийн, който има и мач повече. Българското крило пък ще се върне в игра в края на месеца, когато изтима санкцията му.