Левски е мобилизиран за успех в дербито с ЦСКА-София

Лукас Бариос заби хеттрик във Франция

Нападателят Лукас Бариос отбеляза хеттрик за Монпелие при победата с 3:2 над Метц в мач от 21-ия кръг на Лига 1. Домакините водеха с 2:1 до почивката след попадения на Йени Н'Гбакото и Гаетан Бусман, но Бариос донесе успеха на южняците през втората част. С победата си днес Монпелие заема шеста позиция с актив от 32 точки, докато Метц е на 17-о място с 20.

Каен взе глътка въздух след победа с 4:1 над Реймс. По един гол за нормандците вкараха Бенгали Фоде Койта, Слоан Приват и Алеадин Яхия, а автогол си отбеляза Валентен Роберж. За гостие точен бе Гаетан Шарбоние. Въпреки успеха Каен остава на дъното на класирането с актив от 18 точки. Реймс пък е 11-и с 28.

Лориен победи с 1:0 Лил, благодарение на гол на Рафаел Гереро в средата на втората част. Успехът прати "мерлузите" на 14-о място с 23 точки, докато Лил е с четири повече на 12-о.

Тулуза и Бастия завършиха 1:1. Али Ахамада си отбеляза автогол, а Мартин Брайтуайте изравни за "виолетовите", които са на 16-о място с 22 точки. Корсиканците имат същия актив на 15-а позиция.