Япония стартира с лесна победа срещу Палестина (ВИДЕО)

Япония започна защитата на титлата си в Азия с лесна победа над дебютанта Палестина с 4:0 на старта на група D. Японците, които са първи в континента от 2011-а година вкараха четири гола в първите 50 минути, но въпреки това не вложиха почти никакви усилия. За отборът на Палестина това беше първи мач на голям форум изобщо, което е истинският успех за играчите. Още в 8-ата минута Ясухито Ендо откри резултата с далечен, слаб, но точен удар. Една от звездите на тима Шинджи Оказаки удвои преднината на самураите в 25-ата минута след комбинация със Шинджи Кагава. Минута преди края на първото полувреме Кейсуке Хонда покачи на 3:0 от дузпа.

Четири минути след началото на втората част футболистът на английския Саутхямптън Мая Йошида с глава реализира за 4:0. В 73-ата минута Ахмед Махаджна беше отстранен с втори жълт картон, след като бурно протестира срещу фаул срещу съотборника си Салех. По-късно днес е другата среща в група D между Ирак и Йордания, които се срещат на терена в Бризбейн.