Васил Панайотов с трети гол в първенството на Кипър

Българският футболист Васил Панайотов се разписа за Агия Напа при загубата с 1:5 от гостуващия Анортозис в среща от 16-ия кръг на футболното първенство на Кипър. За Панайотов това беше трети гол за сезона. Той направи 1:2 в 70-а минута, а в 81-а беше заменен от Йоанис Антониу. Другият българин в тима на Агия Напа Веселин Марчев игра пълни 90 минути.

Бившият футболист на Левски Тони Калво откри резултата за гостите от дузпа в 34-а минута. В 56-а Андреас Макрис покачи на 2:0. Панайотов намали изоставането на домакините, но три минути след гола му втори жълт картон за нарушение в наказателното поле получи Петрос Месиу и Агия Напа остана с 10 души на терена. Гостите пропуснаха отсъдената дузпа, но при добавката Макрис направи 3:1.

До края на двубоя две попадения за Анортозис отбеляза Андреас Авраам в 83-а и в 90+3 минути.

Агия Напа остава на последно място в класирането с едва 9 точки актив, а Анортозис е на шеста позиция с 25 точки. Лидер е АПОЕЛ Никозия с 32 точки.