Сент Етиен задмина ПСЖ на третото място

Отборът на Сент Етиен се изкачи на трето място в класирането на Лига 1, след като победи с 2:1 като гост Реймс в мач от 20-ия кръг на шампионата. Двубоят бе изпълнен с много опасни ситуации и пред двете врати, но благодарение на вратаря си Стефан Руфие, който спаси няколко много чисти положения, "зелените" успяха да стигнат до ценния успех.

След като през първата част двата тима си размениха по няколко стопроцентови положения, резултатът бе открит в самия край на първата част, когато Йоан Моло изпълни отлично пряк-свободен удар за 1:0 в полза на тима му. Веднага след подновяването на играта Сент Етиен поведе с 2:0. При едно разбъркване пред вратата на Реймс топката стигна до Ромен Амума на границата на наказателното поле, който с премерен удар удвои. Последваха нови пропуски пред двете врати, за да се стигне до последната минута на мача, когато резервата Рено Кохад си вкара автогол с глава след едно центриране, за да бъде оформено крайното 2:1 в полза на гостите.

По този начин Сент Етиен вече 12 мача е без загуба. Последното поражение на "зелените" в Лига 1 бе през септември, когато бяха победени при визитата си на Олимпик Марсилия. С актива си от 39 точки играчите на Кристоф Галтие вече са на трета позиция, задминавайки шампиона Пари Сен Жермен и са само на две от лидера Олимпик Марсилия. Реймс пък е на десето място с 28 точки.