ПСЖ яде бой на остров Корсика (видео)

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен претърпя тежко поражение в първия си мач от Лига 1 за 2015 година. В двубой от 20-ия кръг на шампионата парижани бяха победени с 4:2 при гостуването си на Бастия, въпреки че водеха с 2:0. Така ПСЖ вече три поредни мача няма победа в първенството и облаците над наставника Лоран Блан започват да се сгъстяват.

Парижани започнаха силно мача и до 20-ата минута вече водеха с 2:0. Първо Йоан Кабай изведе отлично Лукас Моура сам срещу вратаря Алфонс Ареола и бразилецът технично го прехвърли. След това пък при една грешка в защитата на корсиканците Адриен Рабио се озова на стрелкова позиция в наказателното поле и удвои. В 32-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, след като при едно центриране топката се удари в ръката на Грегори ван дер Вийл и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Риад Будебуз и реализира. В последната минута на първата част Бастия стигна до изравняване. При едно центриране от корнер Франсоа Модесто вкара с глава.

Десетина минути след началото на втората част Бастия стигна до пълен обрат. Точен за 3:2 беше Жулиен Палмиери, който разстреля Никола Душес със страхотен далечен удар. В оставащите минути на мача ПСЖ тръгна напред, за да стигне поне до точка, но натискът бе ялов. Най-сериозното положение бе пред Моура, който удари горната греда на Ареола. Така се стигна до 89-ата минута, когато при една контраатака корсиканците нанесоха последния си шамар върху ПСЖ. Резервата Абдулайе Кейта намери с хубаво центриране Палмиери, който отбеляза втория си гол за вечерта.

По този начин ПСЖ остава на трета позиция в класирането с актив от 38 точки. Парижани обаче могат да минат на четвърта позиция, ако Сент Етиен победи Реймс по-късно днес. Бастия пък събра 21 точки и вече заема 14-о място.