Селтик загуби от ПСВ в контрола, Тонев влезе като резерва

Българският национал Александър Тонев влезе като резерва за Селтик при загубата от ПСВ Айндховен с 0:1 на старта на турнира Маспаломас на Канарските острови. Тонев се появи на терена още в 5-а минута на мястото на контузилия се капитан Скот Браун, който трябваше да напусне принудително терена заради кървяща рана на главата след сблъсък с играч на ПСВ. Българинът, който изтърпява наказание от 7 мача заради расистки прояви, обаче не успя да помогне на своя отбор да избегне загубата. Мемфис Депай вкара единствения гол в мача в 33-а минута и донесе победата на ПСВ.