Радванска победи Уилямс за "Хопман Kъп"

Агниешка Радванска победи Серина Уилямс във финалния мач за "Хопман Kъп" в западния австралийски град Пърт, с което отново доказа, че ще бъде сред фаворитите за титла на Oткритото първенство на Австралия. Полякинята, номер 5 в света, се наложи с 6:4, 6:7(3), 6:1 и даде аванс на своята страна в турнира за смесени отбори, но Джон Иснър изравни резултата след мачовете на сингъл с победа над Йежи Янович със 7:6(10), 6:4.

"Когато играя срещу нея, просто нямам какво да губя. Тя е номер 1 в света и е велик шампион. Резултатът в течение на мача също няма значение, защото Серина никога не приключва предварително с мачовете и се бори докрай. Радвам се, че успях да се възстановя от тежкия втори сет и да спечеля, защото това ще ме направи по-уверена в себе си", каза полякинята.

Радванска постигна първа победа над Уилямс за цели девет мача помежду им, като това се случи, след като полякинята назначи за свой личен треньор Мартина Навратилова. Серина, която загуби от Южени Бушар по-рано през седлмицата, пък изпитваше сериозни затруднения на форхенд, което доведе до по-голямата част от общия сбор от 28 непредизвикани грешки.