Младежите на България биха Сърбия с 4:0 и във втората проверка

Националният волейболен отбор на България за младежи спечели и втората си приятелска среща срещу връстниците си от Сърбия преди предстоящата световна квалификация следващата седмица в Холандия. Момчетата на селекционера Атанас Петров надиграха сръбските младежи с 4:0 (25:23, 25:22, 27:25, 25:23) в контрола, играна този следобед в малкото градче Сремска митровица близко до Нови Сад.

След като българските "лъвчета" спечелиха мача с 3:0 двамата наставници се разбраха за още допълнителен гейм, в който пуснаха повечето си резерви. Младите български волейболисти, обаче, се наложиха и в него с 25:23 и така крайния резултат стана 4:0. Това бе последния приятелски мач за младежите ни преди турнира в Група "F" от първия кръг на световните квалификации в Цволе (Холандия) от 9-ти до 11-ти януари, където освен с отбора на домакините ще играят и с Германия и Хърватия.

Над всички за българския тим бе отново Трифон Лапков с 18 точки (2 блока, 1 ас, 54% ефективност в атака, 48% позитивно и 24% перфектно посрещане), който игра до края на третия гейм. Влезлият като резерва Жулиен Георгиев добави още 10 точки (2 блока, 1 ас и 58% ефективност в атака) за победата. За сърбите Неманя Масулович се отчете със скромните 10 точки.

СЪРБИЯ - БЪЛГАРИЯ 0:4 (23:25, 22:25, 25:27, 23:25)
СЪРБИЯ: Андрия Вилиманович 3, Милош Надаждин 8, Марко Радосавлиевич 6, Ваня Еремич 4, Неманя Масулович 10, Бошко Бойичич 1 - Вукасин Шмилянич-либеро (Стефан Ковачевич 6, Лука Величкович 6, Неделко Радович, Филип Ковачевич 3, Иван Трифунович 5, Милутин Нейич 4, Алекса Бъркович-либеро)
Старши-треньор: Синиша Релич
БЪЛГАРИЯ: Павел Иванов 2, Велизар Чернокожев 7, Михаил Цветанов 9, Трифон Лапков 18, Красимир Георгиев 9, Николай Къртев 9 - Станислав Драмов-либеро (Владимир Станков, Жулиен Георгиев 10, Яни Георгиев 3, Илия Петков 1, Мартин Мечкаров 9, Тодор Костов 3, Дафин Коцаков-либеро)
Старши-треньор: Атанас Петров.

Статистика: ossrb.org

Снимка: ossrb.org