Цветана Пиронкова отпадна още в I кръг на турнира в Бризбън

Цветана Пиронкова приключи участието си в турнира в Бризбън (Австралия) още в 1-ия кръг, след като остъпи на испанката Карла Суарес Наваро, поставена под №7 в схемата.

Пиронкова загуби за час и 49 минути с 6:3, 2:6, 1:6 на старта на състезанието с награден фонд 1 милион долара. Това е пета победа от пет мача за Суарес Наваро над намиращата се на 38-о място в световната ранглиста Пиронкова. Последната им среща беше в края на 2014-а година в София на "Турнира на шампионките", когато мачът приключи в два сета.

Българката стартира чудесно в мача и първа реализира пробив, излизайки напред в резултата за 2:0. Но не успя да удържи аванса си и 16-ата в световната ранглиста върна пробива за 3:3. При 4:3 Цвети за втори път реализира пробив благодарение на няколко добри връщания и след като поведе с 5:3 взе и първия сет. Във втория обаче нещата се обърнаха главоломно надолу и след няколко грешки на българката. Така след 2:2 Суарес Наваро не остави повече шансове и се възползва от проблемите на Пиронкова. Испанката не само обърна втория сет до 2:6, но поведе и в петия с 5:0, което означаваше девет последователни гейма в нейна полза. Едва за 1:5 в третата част пловдивчанката получи възможност да вземе свой сервис, което обаче се оказа важно само за крайния резултат.