Евертън продължава да потъва (видео)

Евертън започна новата година така, както завърши старата - със загуба. "Карамелите" отстъпиха с 0:2 на Хъл Сити в гостуването си на "Кей Си Стейдиъм", записвайки четвърто поредно поражение в Премиър лийг. Ахмед Елмохамади откри резултата в 33-ата минута след точен удар с глава. Бившият играч на Евертън Никица Йелавич удвои точно преди почивката, когато бе изведен сам срещу Жоел Роблес и прехвърли елегантно вратаря за крайното 2:0.

През второто полувреме Хъл пропусна няколко възможности да победи дори по-изразително. Гостите пък завършиха двубоя с човек по-малко, след като Антолин Алкарас получи втори жълт картон в 87-ата минута. Все пак "тигрите" спечелиха, което не бе им се случвало у дома от началото на октомври. Това е едва втора победа на Хъл в последните 13 мача на отбора.

Евертън се свлече до 13-а позиция с актив от 21 точки. Хъл е 15-и с две по-малко.