Ефектът "нов треньор" проработи за УБА срещу Уест Хам (видео)

Отборите на Уест Хам и Уест Бромич завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от 20-ия кръг на Премиър лийг. "Дроздовете" се възползваха от ефекта "нов треньор" и спряха серията си от три поредни загуби. Днес УБА назначи Тони Пюлис за заместник на Алън Ървайн, който бе освободен преди няколко дни. Новият мениджър изгледа срещата от трибуните, но присъствието му явно даде импулс на тима, за да бъде спряна негативната поредица. "Чуковете" пък навлизат в негативна серия и вече три мача поред нямат победа.

Още в десетата минута домакините взеха аванс. Аарън Кресуел центрира остро към Сако, който с глава в малкото наказателно поле засече топката за 1:0. Малко преди почивката обаче Саидо Берахино изравни. Нападателят получи пас от Стефан Сесеньон в наказателното поле и с премерен удар направи 1:1.

През втората част нивото на игра значително спадна, но все пак Уест Хам трябва да съжалява повече за пропуснатата победа, след като удар от фаул на Кресуел се удари в гредата. Малко по-късно пък центриране на резервата Енер Валенсия можеше да намери Джарвис, но сантиметри не достигнаха за попадение.

Така двата тима поделиха по точка в първия ден на 2015-а. Уест Хам запазва шестата си позиция за момента с актив от 32 точки, докато УБА в момента заема 17-о място с 18.