Национална лига футзал: Левски - Черно море

Ямбол с победа над шампиона Левски

Ямбол победи шампиона Левски с 81:66 (27:6, 19:26, 17:13, 18:21) точки в среща от 12-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. За Левски това е трета загуба за сезона. Тимът е на второ място в класирането с 19 точки, с равен брой с третия Балкан. Ямбол заема седма позиция с 15 точки. Лидер е Лукойл Академик с 22 точки. Домакините решиха мача още в първата част, в която направиха серия от 25:0 и поведоха с 27:3. След това за Левски три наказателни удара реализира Павлин Иванов.

Шампионите, които имат сериозни финансови проблеми и бяха напуснати от доста играчи в последните дни, подобриха играта си през втората част. Те намалиха изоставането си на 7 точки при 25:32, а на почивката Ямбол имаше преднина от 46:32 точки. В третата четвърт баскетболистите от Ямбол отново доминираха и задържаха аванса си около 18-19 точки, а в последните 10 минути срещата спокойно се доигра. За Ямбол се отличиха Тони Бърнас с "дабъл-дабъл" - 20 точки и 11 борби, Стоян Петков с 16 точки и новото попълнение Мартин Дурчев с 11 точки. За Левски най-полезни бяха Павлин Иванов с 26 точки и Димитър Ангелов със 17 точки и 6 борби.