Турнир на талантите U14: Зона Велико Търново - Зона София 0:2

Диа Евтимова се класира за четвъртфиналите в Истанбул

Националката на България за "Фед Къп" Диа Евтимова се класира за четвъртфиналите кръг на турнира по тенис на твърди кортове в зала в Истанбул (Турция) с награден фонд 1:0 хиляди долара. Поставената под номер 2 Евтимова надделя драматично над Ана Шкудун от Украйна с 3:6, 6:1, 7:6(2). 27-годишната софиянка навакса изоставане от два пробива и 2:5 гейма в решаващия трети сет, който спечели със 7:2 точки в тайбрека, а с това стигна до до крайния успех. 19-годишната Шкудун наниза 13 аса, но допусна и осем пробива, което се оказа решаващо.

Евтимова заработи 2 точки за световната ранглиста и 245 долара, а следващата й съперничка ще бъде победителката от мача между осмата в схемата Николета-Каталина Даскалу (Румъния) и участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Инджи Йогют. В надпреварата на двойки Диа Евтимова и Мелис Сезер (Турция), поставени под номер 1, по-късно днес ще играят на четвъртфиналите срещу Вивиан Хайзен (Германия) и Дилара Юрткуран (Турция).