Битката за второто място продължава след равенство на ЦСКА - София с Крумовград, Локомотив и Левски излизат в мач за престиж в Пловдив

Гларуса с 10 точки при загуба на Олимпия

Българският национал Христо Николов игра 20 минути като титуляр за тима на словенския Олимпия (Любляна), който загуби от гостуващия Цибона (Загреб) със 74:77 (28:19, 22:16, 13:23, 11:19) точки в среща от 14-ия кръг на Адриатическата лига по баскетбол за мъже. Николов се отчете с 10 точки и 5 борби. Олимпия има 8 победи и 6 загуби и заема четвърто място в класирането, а Цибона е на пета позиция със същия актив. Лидер е Цървена звезда с 13 поредни победи от началото на сезона, което е рекорд в турнира за най-добър старт.

Елан Шалон отстъпи пред гостуващия Дижон с 66:76 (13:22, 21:18, 16:16, 16:20) точки в мач от 14-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Франция. Българинът с френски паспорт Илиан Евтимов игра 22 минути като резерва за домакините и записа 10 точки, 3 борби и 1 асистенция. Елан Шалон е на седмо място в подреждането със седем успеха и седем поражения.