Марсилия отново дръпна на ПСЖ

Отборът на Олимпик Марсилия победи с 2:1 Лил в мач от 19-ия кръг на Лига 1 и по този начин отново има преднина от три точки от Пари Сен Жермен на върха на класирането на френския шампионат.

Резултатът бе открит за домакините в 32-ата минута, когато Нолан Ру си отбеляза автогол. Нападателят засече топката в собствената си врата при едно изпълнение на корнер. В 61-ата обаче Лил изравни. При една грешка в средата на терена на Марсилия гостите организираха контраатака и Джибирл Сидибе намери на удобна позиция Идриса Гай, който стреля, топката се отклони в бранител и влезе в мрежата. Осем минути по-късно обаче ОМ успя да си върне преднината, след като Миши Батшуай получи топката след центриране на Флориан Товен, освободи се от двама защитници и разстреля Винсент Ениеама, за да донесе успеха на Марсилия.

По този начин Олимпик вече има 41 точки в класирането, докато Пари Сен Жермен е с 38, след като вчера не успя да победи като домакин Монпелие. Така ОМ е шампион на първия полусезон на Лига 1. Лил пък остава с 21 на 13-а позиция. "Кучетата" обаче са с мач по-малко, тъй като имат да изиграят един двубой с Евиан, който бе отложен.