Палоски нокаутира Верона в дербито

Дербито на Верона от 16-ия кръг на Серия “А” завърши с победа за тима на Киево. “Летящите магаренца” спечелиха с 1:0 след късен гол на Алберто Палоски в 81-ата минута. Нападателят бе точен с глава, но бе в положение на засада, която не бе маркирана. Така Киево записа победа номер 3 от пет играни дербита в Серия “А”. Бившият тим на Николай Михайлов остана с два успеха в този сблъсък в италианския елит. Героят от последното дерби Лука Тони нямаше шанс да вкара своя осми гол във вратата на Киево, като бе сменен в 69-ата минута от Нико Лопес.

През първата част двамата вратари нямаха работа, но след почивката Рикардо Меджурини отправи първия опасен удар към вратата на символичните домакините.

Киево бе на път да открие с гол от над 45 метра, когато Иван Радованович се опита да прехвърли Франческо Бенуси, който изби в корнер.

Нене с глава пропусна най-добрата възможност за Верона, а в 81-ата минута Палоски бе безгрешен с глава. Нападателят вкара своя четвърти гол за сезона и доближи тима си на само една точка от вечния съперник. Киево вече има 16 точки, докато Тони и компания са със 17.

Успехът бе шести в историята на Киево срещу Верона между Серия “А” и Серия “Б”, като шампионите от 1985 година останаха с пет.

Играчите на Андреа Мандорлини пък останаха с едва една точка от последните си пет домакинства на "Марк Антонио Бентегоди", като прекъснаха серията си от 11 поредни двубоя с поне един отбелязан гол пред своите тифози. Верона има само една победа в последните си 10 двубоя в първенството, която бе постигната срещу Удинезе миналия кръг.