Чезена шокира Сасуоло с гол в 94-ата минута

Отборът на Сасуоло изпусна победата при домакинството си на Чезена в мач от 16-ия кръг на Серия "А". Футболистите на Еузебио Ди Франческо водеха с 1:0 до 94-ата минута, когато гостите ги шокираха с изравнителен гол. Действията на футболистите бяха затруднени от гъста мъгла, но все пак Сасуоло стигна до попадение, което изглеждаше, че ще бъде достатъчно на тима за победата. Сасуоло поведе с 1:0 с попадение от дузпа на италианския национал Симоне Дзадза в 76-ата минута. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Хьордлер Магнусон срещу Симе Върсалко. Решението на рефера Анджело Червелера да посочи бялата точка изглеждаше малко спорно, но така или иначе Дзадза изпълни отлично дузпата. В четвъртата минута на добавеното време обаче Зе Едуардо изравни с глава и спаси Чезена от очерталата се четвърта поредна загуба.

Сасуоло е 12-и в класирането, докато Чезена остава на предпоследното 19-о място. Тимът на Доменико Ди Карло остава със само една победа от началото на сезона.