Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Борусия (М) напълни мрежата на Вердер и излезе трети (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) не допусна изненада и разгроми последния в класирането Вердер (Бремен) с 4:1 в среща от 16-ия кръг на Бундеслигата. Така домакините изместиха Байер (Леверкузен) от третото място заради по-добрата си голова разлика. Отборът на Лусиен Фавре вкара по два гола през двете полувремена, а отделно беше улеснен от червения картон на Лука Калдирола в 66-ата минута. Преди това защитникът на Вердер си беше отбелязал и автогол в 38-ата минута, когато с тяло насочи в мрежата центриране на Оскар Венд. Шест минути по-рано Макс Крузе беше открил резултата от дузпа.

Един от малкото играчи на Бремен във форма тази есен - Златко Юнузович, намали аванса на Борусия с ново попадение от фал в 51-ата минута.

В 64-ата минута обаче Кристоф Крамер направи 3:1, а веднага след това дойде и изгонването на Калдирола.

В края Бранимир Хъргота се възползва от добро включване на Торган Азар и откри головата си сметка в първенството за сезона.

В последния кръг идния уикенд Борусия гостува на Аугсбург, докато Вердер приема Борусия (Дортмунд).