Страхотна Еми Николова с 27 точки, Конеляно удари лидера Модена с 3:2 (СНИМКИ)

Трета поредна победа записа Имоко Волей (Конеляно) с Емилия Николова, след като в дербито на девети кръг в италианската Серия А1 се наложи с 3:2 (27:25, 22:25, 25:18, 27:29, 15:11) над Лиу Джо (Модена) пред 4200 зрители в "Пала Верде".

Българската нападателка бе във вихъра си, като реализира 27 точки (3 аса, 1 блокада, 45 % в нападение). Повече от нея направи само турската й съотборничка Нериман Озсой - 29 (2 блокади, 48 % в атака). Топ реализаторка стана хърватката Саманта Фабрис, която заби 30 (1 ас, 4 блокади, 44 % в нападение), но не успя да помогне на Модена да избегне загубата. Капитанката на гостите Франческа Пичинини остана с 16 точки (1 блокада, 33 % в атака).

"Мач от много високо ниво с много шампионки на игрището и с два големи отбора. И най-накрая изиграхме един мач като наистина голям отбор. Съжалявам само, че не приключихме срещата още в четвъртия гейм, в който не се възползвахме от възможността ни. Но трябва да призная, че не е често срещано да се обръща от 21:24, както беше в първия гейм, така че и този резултат е добър. Важното е, че показахме, че сме голям отбор, който има сили за големи резултати", бе коментарът на треньора на Имоко Волей Никола Негро.

Загубата на Модена се отрази директно и върху класирането на тима, след като сдаде върха за сметка на Игор Горгондзола (Новара), който има 23 точки. Модена остава на второ място с 22, а Имоко Волей се изкачи на четвърто с 18.

В следващия кръг на 20 декември Черните пантери от Конеляно гостуват именно в Новара, като дербито е с начален час 21,30 часа.