Матей Казийски с 9 точки, Тренто с 8-а поредна победа за сезона (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Воденият от Радостин Стойчев Енерджи Т.И.Трентино (Тренто) записа 8-а поредна победа във всички турнири, след като разгроми като гост Алтотевере (Чита ди Кастело-Сансеполкро) с 3:0 (25:16, 25:17, 25:21) в мач от 10-ия кръг на италианската Суперлига.

Матей Казийски с 9 точки, Тренто с 8-а поредна победа за сезона
Матей Казийски реализира 9 точки (3 аса, 1 блок, 33 ефективност в атака, 55% перфектно и 82% позитивно посрещане), но благодарение на сервисите на българския волейболист Тренто измъкна най-оспорвания трети гейм, в който Алтотевере се задържа до 20:20.
В първия гейм ключова се оказа ролята на игралия един сезон в Чита ди Кастело словашки диагонал Мартин Немец, който отчая домакините с 6-те си блокади. Именно той бе най-резултатен за Тренто с 15 точки (7 блока, 44% ефективност в атака), а Филипо Ланца добави 13 точки (1 ас, 50% ефективност в атака, 33% перфектно и 48% позитивно посрещане).
Най-резултатен в мача стана унгарецът Арпад Бароти, който записа 17 точки (2 блокади, 44% в атака).

Така Тренто се изкачи на 3-о място във временното класиране с 21 точки, а Алтотевере остава на десето с 6 точки.
АЛТОТЕВЕРЕ (ЧИТА ДИ КАСТЕЛО-САНСЕПОЛОКРО) - ЕНЕРДЖИ Т.И. ДИАТЕК ТРЕНТИНО (ТРЕНТО) 0:3 (16:25, 17:25, 21:25)
АЛТОТЕВЕРЕ: Антонио Корвета 1, Парад Бароти 17, Доре Дела Лунга 5, Андрий Аганиц, Луиджи Рандацо 9, Данииле Мацоне 3 - Федерико Този-либеро (Лудовико Долфо 3, Горан Марич 1)
Старши-треньор: Паоло Монтаняни
ТРЕНТО: Лукаш Жигадло 2, Мартин Немец 15, МАТЕЙ КАЗИЙСКИ 9, Филипо Ланца 13, Емануеле Бирарели 9, Себастиан Соле 5 - Масимо колачи-либеро (Микеле Федрици, Симоне Гианели)
Старши-треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ.
СНИМКИ: trentinovolley.it, Марко Трабалца

ГАЛЕРИЯ от мача ЧИТА ДИ КАСТЕЛО - ТРЕНТО 0:3 - ТУК!!!