Алегри: Трябваше да се възползваме по-добре от шансовете си

Тренорът на Ювентус Масимилиано Алегри остана доста разочарован от равенството 1:1 със Сампдория вчера. Той заяви, че според него отборът му е заслужавал повече да спечели мача, но проблемът е, че не се е възползвал от шансовете, които е създал в хода на срещата.

"Жалко е, че не спечлихме, тъй като доминирахме през цялото първо полувреме и създадохме токова много положения. След почивката имахме повече проблеми. Буфон направи едно страхотно спасяване, но ние така и не успяхме да вземем победата, след като дадохме всичко от себе си. Нямаше как да играем 90 минути в темпото, което показахме в първите 55. Имахме много шансове за тол и не дадохме почти никакви възможности на Сампдория, но трябваше по-добре да се възползваме от нашите положения. Сам е опасен отбор на контраатака и точно така ни вкараха гол. Жалко е, че така се случи, тъй като бяхме набрали скорост. Все пак оставаме на върха в класирането, а това е най-важното", заяви Алегри.