Верона най-сетне стигна до победа на "Фриули"

Отборът на Верона прекъсна серията си от осем мача без победа в Серия "А" след успех като гост с 2:1 над Удинезе в двубой от 15-ия кръг. Антонио ди Натали (31) откри за "бяло-черните", но попадения на Лука Тони (45) и Лазар Христодулопулос (47) зарадваха гостите.

В 31-ата минута Бруно Фернандеш центрира и Антонио ди Натали отбеляза осмия си гол в Серия "А". В добавената минута на полувремето Лазар Христодулопулос асистира на друг ветеран - Лука Тони, който изравни. В 47-ата минута веронският тим направи пълен обрат с втори гол. Иван Мартич отне топката и бързо подаде на Христодулопулос, който опъна мрежата. Домакините тръгнаха напред в търсене на голове. В 86-ата минута Ди Натали отново показа магията си, но Силван Видмер пропусна.

Снимка: Getty Images/Guliver