Десет от Астън Вила не издържаха срещу Уест Бромич

Отборът на Уест Бромич Албиън записа минимална победа с 1:0 в домакинството си на Астън Вила от 16-ия кръг в Премиър лийг. Гостите играха с човек по-малко от 22-ата минута, когато Киърън Ричардсън получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Стефан Сесеньон.

Въпреки това "виланите" удържаха поне нулевото реми до средата на второто полувреме, когато най-накрая се пропукаха и допуснаха гол във вратата си. Това се случи в 73-ата минута, когато при едно центриране в пенална топката стигна до Сесеньон, неговият удар бе блокиран, но след това Крейг Гарднър при добавката бе точен за 1:0.

Така УБА взе ценна победа и спря серията от 5 мача без успех на сметката си, като вече има 17 точки и излезе на 14-ото място в класирането. Астън Вила пък допусна първо поражение от 5 мача насам и се намира на 12-ата позиция с 19 точки.