Кьолн изненада Шалке (видео)

Отборът на Кьолн изненада Шалке 04 и го победи с 2:1 като гост в мач от 15-ия кръг на Бундеслигата. След нулево първо полувреме играчите на Петер Щогер успяха да открият резултата още в началото на втората част. Яник Герхард намери Антони Уджа в наказателното поле, който без да се бави стреля и вкара. В средата на втората част реферът отсъди дузпа в полза на гостите за фаул на Бенедикт Хьоведес. Зад топката застана Матиас Леман и удвои преднината на Кьолн. Малко преди последния съдийски сигнал младият Лирой Сане намали за Шалке с първия си гол за клуба. 18-годишният халф се разписа с глава след пас на Ацуто Учида, но това не попречи за крайната победа на гостите.

Така Кьолн за пореден път през този сезон показа, че е сред най-добрите гости в германския шампионат. Въпреки това представянето на тима като домакин е под очакванията и за това отборът заема десето място в класирането с актив от 18 точки. Шалке пък пропусна да влезе в тройката на подреждането и остава на шесто място с 23 точки.