Черно море БАСК с пета победа във Висшата лига

Мъжкият волейболен отбор на Черно море БАСК (Варна) победи като домакин Дунав (Русе) с 3:1 (18:25, 25:21, 25:18, 25:17) в мач от 9-ия кръг на Висшата лига, игран снощи във Варна.

Така волейболистите на Черно море, водени от треньора Юли Тупанков, взеха нови три точки и завършиха с победа в есенния дял от шампионата на втората ни група. С този успех те записаха 5-а победа във Висшата лига, като с 4 загуби и актив от 15 точки се намират на 4-о място в класирането, преди другите мачове от кръга, които са тази вечер. Волейболистите на Дунав пък допуснаха 4-а загуба, като с 4 победи и 10 точки заемат 7-о място в таблицата. Русенци, обаче, са и с мач по-малко от останалите заради отложена среща с Локомотив 1926 (Пловдив).

Срещата бе много динамична и оспорвана, като поддържаше интригата до край за за зрителите в залата. В крайна сметка домакините от Дунав заразваха своите поддръжници, като не позволиха на гостите да направят обрат. След като загубаха първия гейм, в останалите три части варненци надделяваха във важните моменти и затвориха мача в своя полза, само с един загубен гейм.