Наполи не пощади "боксовата круша" Слован, Хамшик вкара гол на родния си тим

Италианският клуб Наполи спечели Група "I" на Лига Европа. Футболистите на Рафаел Бенитес сразиха с 3:0 на своя стадион "Сан Паоло" Слован (Братислава) и с 13 точки финишираха на първо място в крайното класиране в групата. Слован пък е последен, като словаците не успяха да спечелят нито една точка.

Белгиецът Дрис Мертенс вкара първия гол за Наполи още в 6-ата минута, а в 16-ата резултатът стана 2:0. Автор на второто попадение бе словашкият халф Марек Хамшик, който е юноша на Слован. Класическата победа на италианския отбор оформи Дуван Сапата с гол в 75-ата минута.

В другата изиграла се тази вечер среща от групата Йънг Бойс надделя с 2:0 като домакин над Спарта (Прага). Мачът бе пряк сблъсък на двата отбора за място на 1/16-финалите. Важното първо попадение в двубоя реализира бившият нападател на Пари Сен Жермен Гийом Оаро в 76-ата минута от дузпа. В четвъртата минута на добавеното време Ренато Щефен оформи крайния резултат, разписвайки се за 2:0. Швейцарците заеха втората позиция в крайното класиране с 12 точки, а чешкият тим остана трети с 10 и отпадна от турнира.

НАПОЛИ - СЛОВАН 3:0
1:0 Мертенс (6)
2:0 Хамшик (16)
3:0 Сапата (75)

ЙЪНГ БОЙС - СПАРТА (ПРАГА) 2:0
1:0 Оаро (76-д)
2:0 Щефен (90+4)