Интер пак без победа, но изхвърли Карабах

Резервите на Интер завършиха 0:0 при гостуването си на Карабах в Азербайджан в последен мач от груповата фаза на Лига Европа. "Нерадзурите"бяха спечелили своята група "F" още преди тази среща и Роберто Манчини замина с група от едва 18 играчи, а сред тях бяха седем футболисти на Примаверата на тима. Един от тях дори дебютира от първата минута - Донкор. Домакините имаха нужда от победа или равенство между Днипро и Сент Ениен (1:0), за да продължат напред, но пропуснаха няколко положения през първото полувреме.

След почивката "нерадзурите" имаха две възможности за гол, но Освалдо не бе точен. В 94-ата минута феновете по трибуните избухнаха след гол във вратата на Карисо. Алмейда стреля, а топката се отби в Донкор и спря в мрежата. За тяхно съжаление обаче попадението бе отменено от главния съдия, тъй като Лерой Джордж е бил в положение на засада.

Така Интер остана непобеден в турнира и с актив от 12 точки след три победи и три равенства продължава напред, като победител в групата. Карабах отпадна от турнира с актив шест точки и трето място в крайното класиране.

Грандът от Милано остана с една победа под ръководството на Манчини от пет мача, който в последните минути пусна още младочите Балдини и Димарко.