Гинган излъга Реймс като гост

Отборът на Гинган победи с 3:2 Реймс в мач от 17-ия кръг на Лига 1. Домакините поведоха още в шестата минута с гол на нападателя Гаетан Шарбоние, но в 33-ата датчанинът Ларс Якобсен изравни за бретанците. Веднага след почивката Кристоф Маднан даде преднина на Гинган, но в 68-ата Принс Онианг направи 2:2. Победното попадение за гостите дойде в 79-ата минута, а негов автор бе Клаудио Бовю.

С успеха си днес Гинган се измъкна от зоната на изпадащите и вече заема 16-о място с актив от 18 точки. Интересното е, че бретанците нямат нито един мач, който да е завършил наравно - шест победи и 11 загуби. Реймс пък остава с 22 на десета позиция.