Емоция на "Сан Паоло" след нов обрат на Наполи (видео)

Отборът на Наполи записа 11-и пореден мач без загуба в Серия "А", след като стигна до равенство 2:2 с Емполи на "Сан Паоло". Тифозите на домакините отново получиха сериозна доза емоция от играчите на Рафаел Бенитес, тъй като "небесносините" губеха с 0:2 до 67-ата минута. Тосканците изиграха отлично първо полувреме и с дебютен гол на Симоне Верди в 19-ата минута и втори на Даниеле Ругани в 53-ата минута взеха сериозна преднина. Успехът изглеждаше сигурен предвид факта, че новакът в елита изпусна три-четири чисти положения в този период.

Започналият днес титуляр вместо Гонсало Игуаин Дуван Сапата намали в 67-ата минута със своя трети гол в първенството, а резервата Джонатан де Гузман взриви трибуните с изравнителен гол само пет минути по-късно. За холандеца това също бе трети гол в тази кампания на Серия "А", а бившият играч на Суонзи можеше да се превърне в герой в продължението. Тогава обаче неговият удар от 10 метра бе спасен от Луиджи Сепе. Преди това Хосе Кайехон също пропусна да донесе пълен обрат за "небесносините".

Равенството е четвърто поред за момчетата на Бенитес във всички турнири и трето поред в калчото след 3:3 с Каляри в Неапол и 1:1 със Сампдория, постигнато в последните секунди миналия кръг. Шестото равенство за сезона остави Наполи на трето място с 24 точки, докато Емполи е с 15 точки и е на 13-то място преди останалите мачове.

НАПОЛИ - ЕМПОЛИ 2:2
0:1 Верди (19)
0:2 Ругани (53)
1:2 Сапата (67)
2:2 Де Гузман (72)