Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

С доста мъка Тръмп се добра до финала на UK Chаmpionship

Бившият лидер в световната ранглиста Джъд Тръмп се добра трудно до финала на Шампионата на Обединеното кралство по снукър в Йорк, където в неделя ще мери сили с Рони О'Съливан. 25-годишният англичанин сам усложни задачата си на 1/2-финала срещу Стивън Магуайър, след като имаше преднина от 5:1, но допусна съперникът му да доведе резултата до само фрейм разлика. Въпреки значително по-ниското качество на игра в края на мача, Тръмп намери място на втория в кариерата си финал на UK Championship след успех с 6:4. Припомняме, че през 2011 година състезателят от Бристол триумфира в изданието.

По време на всичките си мачове в "Барбикан Сентър" през тази седмица 11-ият в света Тръмп демонстрира великолепна форма. Силните му изяви продължиха и в началните минути на днешния сблъсък с Магуайър. Джъд откри сметката си с брейк от 57 точки, след което направи аванса си 2:0 след серия от 63 точки. Преди кратката почивка англичанинът не даде нито партия на шотландския си опонент и с най-силен брейк от 79 резултатът стана 4:0. В четвъртата партия Магуайър можеше да се разпише на таблото, но серията му приключи на 54 точки.

След кратката пауза 33-годишният шотландец все пак се посъбуди. Той се пребори за петата част след халф-сенчъри брейк от 50 точки. В следващия фрейм шампионът от UK Championship през 2004-а отново имаше своя шанс сред топките, но не довърши започнатото. Тръмп се възползва и наказа колебливата игра на противника си със сенчъри брейк от 100 точки за 5:1. Доближавайки се до победата и финала, английският състезател сякаш загуби концентрацията си. Последваха три поредни партии в актива на Магуайър, като във всяка една от тях Тръмп имаше възможност да приключи мача в своя полза. Все пак след най-добри серии от 67 и 41 точки шотландецът намали изоставането си на 4:5. Именно в деветия фрейм той извърши една от големите кражби в мача, след като съперникът му се позиционира лошо за последната кафява и я пропусна при разчистването на цветните.

Не липсваха грешки и тактическо надлъгване и в деветия фрейм. Тръмп стартира серия, но тя бе прекъсната на 29 точки след грешка по трудна червена топка. Последва надиграване по последната червена, а след това и излизане от позиция на англичанина при игра по зелената при 45:45 точки. Краят на сблъсъка дойде след фаул на Магуайър при опит за излизане от снукър по зелената. Тръмп се възползва, разчисти до синя включително и стигна до измъчения успех.

Това бе 16-и сблъсък между двамата състезатели и шеста победа за англичанина.