Левски отмъкна победата в Самоков

Намиращият се в сериозна криза женски отбор на Левски отмъкна победата при гостуването си в Самоков на Рилски спортист. „Сините” надиграха Рилецо със 71:70, като това е втори успех за момичетата на Стефан Михайлов от началото на сезона.

Столичанки устискаха победата след драматични заключителни минути в „Арена Самоков”. Пет минути преди последната сирена те имаха комфортна преднина от 9 точки – 69:60, но до края успяха да вкарат едва две точки, които в крайна сметка се оказаха достатъчни, въпреки финалния щурм на Рилецо. Ива Терзиева вкара тройка за 71:70 при оставащи 17 секунди, но след това домакините така и не успяха да обърна мача.

Левски има 2 победи и 4 загуби, докато Рилски спортист е с 1 победа и цели 6 поражения.

Христина Иванова наниза 27 точки за Левски, Радостина Димитрова добави 15, а Виктория Стойчева остана с 12 точки, 7 борби и 8 асистенции.

За Рилски Алисън Боуман се отчете с 22, а Кристина Пейчинова с 16.